Vestavěné skříně do dětského pokoje

Vestavěná skříň do dětského pokoje

Děti. Velká inspirace, přetékající pohár fantazie a také nekonečná kreativita v dělání nepořádku. Ať už je jim pět nebo patnáct. Úklid není jejich oblíbenou činností, proto je dobré jim ho maximálně zjednodušit. Vestavěná skříň se tak nakonec snadno může stát jejich oblíbeným kusem nábytku, protože uklidit všechny věci za její posuvné dveře je otázkou chvilky. Když je navíc správně navržená, hravě spolkne nejen oblečení, ale i sportovní náčiní, hudební nástroje nebo klidně všechny hračky (jejich) světa.

Dětský řád vs. chaos náctiletých

Rozvržení úložných prostor určených pro menší děti se řídí tak trochu jinými zákony, přičemž nejde jen o hendikep jejich menší výšky dané věkem. O co méně prostoru zabere jejich skromnější oblečení, o to víc místa potřebují pro své knížky, hračky a plyšové mazlíčky. Část plochy polic a zásuvek jistě využijí také maminky k ukládání lahviček, krémů, plenek a dudlíků.
U náctiletých je to zase už jiná hra. Maminkám je většinou dávno vstup zakázán a o to víc místa na všechny proprietky zbývá. Oblečení se od miminkovských let zvětšilo a rozmnožilo, přibyly doplňky, batohy a všechno potřebné pro nekonečné spektrum zájmů. Každý kousek úložného prostoru se hodí, a tak je vestavná skříň najednou dokonalý parťák i skvělá schovka.

Volbou materiálů a barev k větší pohodě

Zvláště v dětských pokojích by měla být návrhu vnějšího designu vestavné skříně věnována patřičná pozornost. Děti zde tráví spoustu času, a tak má správná volba povrchů a jejich barev podstatný vliv na celkovou atmosféru v místnosti.
Díky bohatým možnostem členění posuvných dveří i kombinací použitých barev a materiálů můžete svým dětem dopřát inspirativní a veselý pokoj. Má vaše dítko nějakou výrazně oblíbenou barvu? Není problém, jistě ji ve vzorníku objevíte. Rádo si samo sebe prohlíží nebo trénuje budoucí kariéru youtubera? Není důvod ho nepodpořit velkoplošným zrcadlem přes celé dveře.

Dětem ticho a bezpečí

Podobně jako v ložnici rodičů, tak i v dětském pokoji je snahou vytvořit především klidné a bezpečné prostředí. K tomu lze přispět právě i typem vestavné skříně a jejích posuvných dveří. Ty díky jejich tichému pohybu neruší menší děti při spánku, zatímco rodiče uklízí všechna ta malá denní dobrodružství.

Bezpečí vašich dětí je jistě velké téma. A v tomto ohledu mají vestavěné skříně oproti volně stojícímu nábytku i jednu nezanedbatelnou výhodu. Díky svému pevnému spojení se stěnami, ke kterým přiléhají, nehrozí žádné nepříjemné nehody. Ani tomu nejaktivnějšímu malému horolezci tak nehrozí, že by se na něj zřítila celá dubová almara a způsobila mu zranění.

Volný prostor k pohybu

Největší devizu nábytku na míru, tedy dokonalé využití i atypických prostor, skvěle využijete i v dětském pokoji. Aby vašim potomkům zůstalo co nejvíce místa k pohybu i jejich hrám, je ideální, když je vestavěná skříň dokonale zakomponovaná v místnosti. Bez výčnělků a ostrých hran, pěkně schovaná na vhodném místě. V návrhu tak dobře promyslete její tvar, umístění i vnitřní vybavení, aby vyhověla všem potřebám vašich dětí dnes i za několik let.

Oni se vám pak třeba odmění tím, že jí budou často a třeba i rádi využívat…