Vestavěné skříně na míru do ložnice

Vestavěné skříně na míru do ložnice

Přemýšlíte, jak co nejefektivněji a nejelegantněji vyřešit úložný prostor ve vaší ložnici? Výbornou variantou je vestavěná skříň. Jedině ta totiž využije každý volný kout a pomůže vám přehledně uspořádat všechny věci. Navíc dokáže důmyslně překrýt i atypický prostor, který tak využijete do posledního centimetru.

Jak ideálně vyřešit vnitřní uspořádání skříně?

Před pořízením vestavěné skříně si dobře rozmyslete, co všechno potřebujete v ložnici skladovat. Pokud nemáte v bytě či domě oddělenou šatnu, nejspíš bude skříň v ložnici plnit právě tuto funkci.

Chcete do ní uschovat i sezónní oblečení? Potřebujete šuplíky na ponožky a spodní prádlo, přihrádky na drobnosti či věšáky na kravaty a kalhoty? Chcete mít ve vestavěné skříni v ložnici oddíl na boty nebo přímo malý botník? Preferujete prostor pro věšení nebo využijete spíše police? Možná v ložnici potřebujete skladovat i lůžkoviny, zimní či letní přikrývky a polštáře nebo vysavač a úklidové potřeby. Vše si dobře promyslete. Tak se vyhnete pořízení skříně plnou nepraktických sektorů a polic.

Jak bude vaše vestavěná skříň v ložnici vypadat?

Pokud máte v ložnici dostatek prostoru, můžete si pořídit skříň s klasickými otočnými dveřmi. Možná ale dáte přednost spíše posuvnému systému – ten zbytečně nezasahuje do volného prostoru, a navíc působí jednoduše. Vestavěná skříň může být doplněna i praktickým zrcadlem, které vaši ložnici opticky zvětší. To oceníte hlavně pokud máte menší ložnici.

Vzhled skříně je jen na vás: sami si vyberete, zda dáte přednost klasickému provedení nebo chcete designovou skříň, která podtrhne váš osobitý styl. Vaše skříň na míru se může snadno stát středobodem vaší ložnice, nebo může plnit roli nenápadného kusu nábytku. Vestavěnou skříň také barevně sladíte s ostatním nábytkem v ložnici.

Čím vším můžete vestavěnou skříň v ložnici vybavit?

Kromě klasických sektorů či přihrádek může mít vaše vestavěná skříň i praktické drátěné koše na boty a ponožky, šatní tyče na ramínka nebo třeba kravatovník. Dobře si rozmyslete, jak přesně chcete vnitřek skříně rozdělit, abyste do ní mohli pohodlně uložit všechno, co potřebujete.

Jak ušetřit na ceně skříně?

Pořizovací cena vestavěné skříně se dá výrazně snížit, protože takováto skříň nemusí mít některé části. Díky jejímu pevnému umístění do konkrétního prostoru můžete vynechat například dno či zadní díl. Tím ušetříte na nákladech a stěna za skříní bude lépe dýchat. Nemusíte se potom bát, že by vám stěna plesnivěla.

Vestavěná skříň v ložnici může plnit funkci klasické šatní skříně a zároveň vám dovolí perfektně využít veškerý dostupný prostor. Její obrovskou výhodou je možnost rozložení úložných prostor přesně podle vašich potřeb. Barevné provedení a případné doplnění zrcadlem je také čistě na vás. Teď už si jen dobře rozmyslete, co vše potřebujete ve skříni v ložnici skladovat, a můžete se pustit do výběru.