Nejčastější otázky k vestavěným skříním

Co je to DTD?

DTD je laminátová dřevotřísková deska

Z jakého materiálu je korpus?

Korpus je dřevotřísková deska (DTD) s dřevodekorem o tloušťce 18 mm. Podívejte se na technickou specifikaci vestavěné skříně

Z jakého materiálu jsou vyráběné posuvné dveře pro vestavěnou skříň?

Dveře jsou vyráběny z dřevotřískové desky (DTD), která má tloušťku 10 mm. Podívejte se na technickou specifikaci vestavěné skříně.

Kdo vyrábí DTD?

DTD jsou vyrobené na Slovensku (Kronospan Prešov, Bučina Zvolen, Egeer Slovakia, Kaindl)

Z jakých profilů je možné dveře vyrobit?

Dveře je možné vyrobit z profilů Clasic a Aluminium. Clasic je ocelový profil. Aluminium je hliníkový profil, který se dělí na otevřený, zavřený a minimax. Podívejte se na technickou specifikaci vestavěné skříně

Je možné si vybrat i jiné barvy, než ty, které máte uvedené ve vzorkovníku?

Vzorkovník barev se snažíme pravidelně doplňovat a aktualizovat. Pokud jste si z aktuální nabídky barev nevybrali, kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem a my Vám rádi odpovíme, zda je Vámi požadovaná barva možná.

Jakou barvu má korpus?

Korpus je ve všech možných barvách uvedených ve vzorkovníku.

Je výsledná cena konečná?

Ano. Výsledná cena je cena konečná včetně DPH a dopravy, avšak nezahrnuje montáž.

Jaká je záruka na vestavěnou skříň?

Záruka na vestavěnou skříň je 2 roky v případě, že se řádně používá.

Poskytujete záruční a pozáruční servis?

Záruční a pozáruční servis je u nás samozřejmostí.

Jaká je výška zásuvek?

Výška zásuvek je 18 cm.

Jaký je prostor mezi policemi?

Prostor mezi policemi je 20 – 30 cm.

Jaké jsou výšky u věšákových sestav?

Doporučená velikost pro dlouhé věšení je v rozmezí 160 – 180 cm a pro poloviční věšení v rozmezí 90 – 110 cm.

Jaká je dodací lhůta?

Dodací lhůta vestavěné skříně je 10 – 16 pracovních dní od potvrzení objednávky a úhrady (reálného připsání) zálohové platby na účet prodávajícího. Ve výjimečných případech si prodávající vyhrazuje právo na prodloužení dodací lhůty. Každá změna bude zákazníkovi oznámena předem.

Rád bych si dal u Vás vyrobit vestavěnou skříň. Jaký je postup?

Nabízíme Vám možnost vytvořit si nezávaznou cenovou nabídku, ve které si prostřednictvím programu na vytvoření vestavěné skříně sami zadáte přesné rozměry, barvy, výplně a doplňky k vestavěné skříni. V případě zájmu o vestavěnou skříň vyplníte a odešlete objednávkový formulář. Vestavěnou skříň dodáváme v demontovaném stavu, přičemž je velmi snadné si ji sestavit.

Z jakých materiálů vestavěné skříně vyrábíte?

Vestavěné skříně vyrábíme ze standardní dřevotřískové desky (DTD) v různých barvách dřevodekorů, ale nabízíme i jiné materiály, jako jsou např. dýhované DTD. Vestavěné skříně s posuvnými dveřmi se skleněnou výplní (čiré sklo, barevné sklo, zrcadlo…) jsou běžnou samozřejmostí.

Jaký je postup při objednávce vestavěné skříně?

Nabízíme Vám možnost vytvořit si nezávaznou cenovou nabídku, kterou v případě Vašeho zájmu prostřednictvím odeslání potřebných údajů v objednávkovém formuláři závazně potvrdíme. Výsledná cena je cena včetně DPH a dopravy, ale nezahrnuje montáž. Vestavěnou skříň dodáváme v demontovaném stavu se všemi potřebnými součástkami, přičemž její sestavení Vám nebude dělat žádný problém.

Děláte 3D návrhy vestavěné skříně?

3D návrhy děláme jen na požádání zákazníka a tato služba je zpoplatněná.

Co ovlivňuje cenu vestavěné skříně?

Cena se odvíjí od použitých materiálů, vnitřního vybavení a doplňků. Výsledná cena zahrnuje DPH a dopravu.

Je možné si zhotovit vestavěnou skříň do rohu?

Ano, vestavěné skříně je možné umístit i do rohu. V takovém případě je na straně skříně směřující do prostoru použita klasická bočnice.

Je možné si zhotovit vestavěnou skříň do podkroví?

Ano, vestavěná skříň může být umístěna také v podkroví, pokud je v něm dostatek prostoru. Obvykle bývají tyto skříně zkosené z důvodu svažujícího se stropu.

Co je vestavěná šatna?

Vestavěná šatna je oblíbený typ vestavěné skříně, jejíž vnitřek je přizpůsoben pro praktické a přehledné ukládání a věšení různých druhů oblečení.

K čemu slouží vestavěná šatna?

Vestavěná šatna slouží k přehlednému ukládání a věšení různých druhů oblečení. Při jejím návrhu se klade důraz na to, aby se do ní vešlo co nejvíce kusů oblečení, aniž by se například zmačkalo.

Kolik stojí vestavěná skříň?

Cena vestavěných skříní je velmi individuální. Nejčastěji se cena pohybuje od deseti tisíc do několika desítek tisíc korun, ale samozřejmě může být i mimo toto rozmezí. Pro nezávaznou cenovou nabídku můžete použít náš konfigurátor.

Jak se vestavěná šatna vyrábí?

Po nakonfigurování vestavěné šatny a následné osobní konzultaci se kompletní specifikace předává truhlářům, kteří v patřičně vybavené dílně zhotoví všechny potřebné díly tak, aby byly připraveny pro bezproblémovou montáž.

Kolik prostoru je třeba na nejmenší vestavěnou skříň či šatnu?

Námi nabízené vestavěné skříně a šatny potřebují prostor minimálně o šířce 90 cm, hloubce 35 cm a výšce 200 cm. Případné změny jsou možné při telefonické konzultaci.

Jsou lepší dveře posuvné nebo výklopné?

Vyrábíme výlučně dveře s posuvným systémem, protože jsou výhodou aj v malých místnostech, kde při otevření skříně nezasahují do prostoru.

Mohu si na dveře skříně či šatny nechat namontovat zrcadla?

Ano, na dveřích vestavěné skříně nebo šatny mohou být umístěna zrcadla.

Jak si mohu nejlépe navrhnout uspořádání vestavěné skříně?

Při návrhu vestavěné skříně vám pomůže náš konfigurátor, který vám po zadání rozměrů skříně nabídne všechny dostupné možnosti uspořádání.

Jak si mohu nejlépe navrhnout uspořádání vestavěné šatny?

Při návrhu vestavěné šatny vám pomůže náš konfigurátor, který vám po zadání rozměrů skříně nabídne všechny dostupné možnosti uspořádání.

Do jaké místnosti je nejlepší umístit vestavěnou skříň?

Vestavěnou skříň je možné umístit prakticky do jakékoliv místnosti. Nejčastěji se však objevují v ložnicích, dětských pokojích a předsíních.

Co všechno se dá do vestavěné skříně umístit?

Do vestavěné skříně můžete umístit v podstatě cokoliv, co se do ní vejde. V dětském pokoji to mohou být například hračky, v předsíni zase boty. Schovat do ní můžete také sezónní dekorace nebo vzpomínkové předměty.

Co všechno se dá do vestavěné šatny umístit?

Vestavěná šatna je pochopitelně primárně navržena pro přehledné a praktické uchovávání oblečení, často se používá i pro uložení bot. Jinak do ní můžete schovat v podstatě vše, co se do ní vejde.

Jaké jsou minimální rozměry pro vestavěnou skříň?

Námi nabízené vestavěné skříně musí mít šířku minimálně 90 cm, výšku alespoň 200 cm a hloubku nejméně 35 cm. Případné změny jsou možné při telefonické konzultaci.

Jaké jsou maximální rozměry pro vestavěnou skříň?

Námi nabízené vestavěné skříně mohou být maximálně 270 cm vysoké a 90 cm hluboké. Maximální šířka není omezena. Případné změny jsou možné při telefonické konzultaci.

Jaké jsou minimální rozměry pro vestavěnou šatnu?

Námi nabízené vestavěné šatny musí mít šířku minimálně 90 cm, výšku alespoň 200 cm a hloubku nejméně 35 cm. Případné změny jsou možné při telefonické konzultaci.

Jaké jsou maximální rozměry pro vestavěnou šatnu?

Námi nabízené vestavěné šatny mohou být maximálně 270 cm vysoké a 90 cm hluboké. Maximální šířka není omezena. Případné změny jsou možné při telefonické konzultaci.

Jaký je rozdíl mezi vestavěnou šatnou a vestavěnou skříní?

Rozdíl mezi vestavěnou skříní a šatnou spočívá v tom, že šatna je standardně v tvare U po obvodě místnosti nejčastěji bez dveří. Naopak vestavená skříň je nejčastěji s dveřmi.

Jak zvolit počet a rozvržení šuplíků?

Počet šuplíků zvolte tak, abyste do nich umístili všechny drobnější věci ve skříni. Šuplíky se obvykle umisťují u země nebo ve střední výšce skříně, aby do nich bylo vidět.

Co je pozicionér?

Pozicionér je doraz dveří, který brání tvrdému narážení dveří do bočních stěn či vzájemnému srážení dveří.

Je vestavěná skříň vhodná i do paneláku?

Ano, vestavěná skříň je vhodná i do paneláku. Prostor je využitý v maximálněji možné míre od stropu po zem, čím vzniká místo i pro sezónní věci.

Je vestavěná šatna vhodná i do paneláku?

Ano, vestavěná šatna je vhodná i do paneláku. Prostor je využitý v maximálněji možné míre od stropu po zem, čím vzniká místo i pro sezónní věci.

Co je u vestavěné skříně kování?

Kováním se u vestavěné skříně rozumí vše, co je součástí systému posuvu, případně klasického otevírání dveří. Jsou to například kolejnice, madla nebo kolečka.

Jak funguje náš konfigurátor vestavěné skříně?

Náš konfigurátor vás provede celým procesem návrhu skříně. Nejdříve si vyberete typ skříně, poté zadáte rozměry, zvolíte rozložení vnitřku, následně přichází na řadu volba dřevo dekoru, výběr typu dveří, dále typu a barvy profilu, a nakonec si vyberete výplň dveří.

Je vestavěná šatna vhodná do kanceláře?

Ano, vestavěná skříň je do kanceláře vhodnou volbou pro ukládání dokumentů nebo kancelářských pomůcek.

Dá se do vestavěné šatny či skříně umístit trezor?

Ano, do vestavěné šatny nebo skříně je možné umístit trezor.

Je možné nechat si zhotovit vestavěnou skříň či šatnu z masivu?

Ne, není možné zhotovit skříň z masívu. Hlavním materiálem na výrobu vestavěné skříně je laminátová dřevotřísková deska (DTD). Tloušťka DTD desek korpusu je 18 mm. Tloušťka DTD desek dveří je 10 mm (desky jsou odlehčené kvůli snížení hmotnosti dveří). Informace o materiálech jsou volné dostupné na stránce levne-skrine.cz v sekci „technické informace o vestavěné skříni“.

Můžu do vestavěné skříně umístit televizi?

Ano, při konzultaci je možné skříň přizpůsobit, aby do ní mohla být umístněná televizi.

Lze umístit vestavěnou skříň do výklenku?

Ano, vestavěnou skříň lze bez potíží umístit do výklenku.

Má velikost bytu vliv na velikost a rozvržení šatní skříně?

Ano, velikost bytu a jednotlivých místností je důležitý faktor při výběru velikosti a rozvržení šatní skříně. V menších bytech je třeba více přemýšlet nad výběrem vhodné velikosti skříně a dbát na efektivní rozvržení jejího vnitřku.

Jsou křivé stěny a strop překážkou pro vestavěnou skříň?

Ne, nejsou překážkou. Výhodou vstávaných skříň je, že se dají skrýt případné nerovnosti, které se konzultují už přímo při objednávce.

Jaké mohou být výplně dveří?

Při výběru výplní dveří lze volit mezi dřevo dekorem, skleněnou výplní nebo zrcadlem.

Hodí se vestavěná šatna i do dětského pokoje?

Ano, vestavěná šatna v dětském pokoji je velmi praktická.

Nemůže vestavěná skříň či šatna poškodit zeď?

Při správném postupu montáže k poškození zdi nedochází.

Je hloubka vestavěné skříně nějak omezená?

Konfigurátorem nabízené vestavěné skříně mohou mít hloubku od 35 cm do 90 cm. Případné změny jsou možné při telefonické konzultaci.

Lze umístit vestavěnou skříň do koupelny?

Ano, vestavěnou skříň lze do koupelny bez problémů umístit.

Může mi konfigurátor vygenerovat výkres zkompletované skříně?

Ano, náš konfigurátor vám vygeneruje okótovaný přední pohled nakonfigurované skříně.

Není vestavěná skříň náchylná na plíseň?

V nedostatečně větraných místnostech s vysokou vlhkostí vzduchu, kde se často objevuje plíseň, samozřejmě může dojít k poškození vestavěné skříně. Samotná vestavěná skříň však riziko vzniku plísně v místnosti zásadně nezvyšuje.

Lze vestavěnou skříň používat jako knihovnu?

Ano, vestavěná skříň může bezpečně plnit i funkci knihovny. Pro tento účel je vhodná vestavěná skříň bez dveří.

Lze umístit vestavěnou skříň do úzké chodby?

Ano, vestavěné skříně nabízíme také v dostatečně kompaktních rozměrech, aby mohly být instalovány i v úzkých chodbách. Vhodné je v tomto případě instalovat na dveře skříně zrcadlo, které opticky zvětší prostor.

Proč si nechat vyrobit vestavěnou skříň zrovna u nás?

Nabízíme vestavěné skříně a šatny na míru za rozumné ceny. V konfigurátoru si můžete vytvořit vestavěnou skříň nebo šatnu tak, aby přesně odpovídala vašim potřebám a představám. Na výběr je spousta možných uspořádání vnitřku a také široká škála výplní dveří v mnoha barevných variantách, ať už si vyberete dřevo dekor, sklo nebo zrcadlo.