Vestavěné skříně na míru do předsíně

Vestavěné skříně do předsíně

Předsíň často patří k nejmenším místnostem bytu či domu. Vestavěné skříně do předsíně a chodby vám pomohou využít každý milimetr omezené plochy. Tak na ni dostanete maximum úložného prostoru. Do vestavěných skříní bez problému uložíte všechny vaše boty, bundy, sezónní oblečení i doplňky, které chcete mít před odchodem po ruce. Dveře skříně mohou být osazeny zrcadlem, které prostor opticky zvětší a zároveň vám umožní poslední rychlou kontrolu, než za sebou zavřete dveře.

Vestavěná skříň v předsíni plní i další důležitou funkci. Díky ní se vyhnete nákupu nevzhledných věšáků, které působí laciným a neorganizovaným dojmem. Kabáty a bundy vašich návštěv jednoduše uložíte na ramínka do skříně a prostor tak zůstane stále hezky uspořádaný a čistý.

Jak vypadá vnitřní uspořádání vestavěné skříně?

Vnitřní uspořádání vestavěné skříně je jen na vás: při výběru skříně vše přizpůsobíte svým potřebám. Takže se nestane, že byste měli ve skříni prostory, které pro vás nebudou prakticky využitelné. Sektory si rozvrhnete jednoduše podle toho, co ve skříni plánujete ukládat. Chcete v ní mít především boty, bundy a kabáty, nebo potřebujete spíše prostor na kabelky a další věci? Musí být v nové skříni věšáky na kravaty či pásky, které chcete mít po ruce? Podle vašich preferencí můžete mít větší prostor pro ramínka nebo raději více praktických košů nebo poliček.

Vestavěná skříň v předsíni nebo chodbě může být vybavena posuvnými dveřmi, které nebudou zasahovat do místnosti a průchod kolem skříně tak bude vždy volný. Design skříně přizpůsobíte svému vkusu a snadno jej sladíte s interiérem. Pokud jste milovníky nejnovějších trendů, může být vaše vestavěná skříň v předsíni prvním výrazným kouskem, který vaše návštěvy uvidí.

Pokud chcete v předsíni či chodbě ukládat také boty, vestavěnou skříň snadno doplníte botníkem nebo sekcí pro obuv. Tak nastane konec botám poházeným po celé předsíni. Boty můžete mít ve vestavěné skříni přehledně rozdělené podle sezony i podle majitele.

Jestliže vám v bytě či domě chybí komora, můžete vestavěnou skříň použít také k uložení vysavače a úklidových potřeb. Dovnitř můžete umístit také věšák na klíče nebo koš na deštníky, držák na hadici vysavače a další užitečné doplňky.

Vhodné typy úložných prostor pro předsíň a chodbu

Vestavěné úložné prostory můžete vybírat z několika typů. První možností je klasická šatní skříň s posuvnými či otočnými dveřmi, doplněná například zrcadlem. V malém prostoru může taková skříň sahat klidně až ke stropu. Pokud potřebujete do skříně ukládat i jiné věci kromě oblečení, můžete si zvolit skříň v kombinaci s botníkem a případně ji doplnit policemi či drátěnými koši.

Jestli máte rádi nábytek bez dvířek, nejspíš dáte přednost otevřenému policovému systému. Další variantou je vybudování samostatné šatny, pokud máte dostatek prostoru. V tom případě budou v chodbě a předsíni stačit menší vestavěné úložné prostory jako doplněk.

Atypická předsíň? Žádný problém!

Vestavěná skříň má ještě jednu nespornou výhodu: využijete s ní každý koutek atypického prostoru. Máte v předsíni či chodbě schodiště? Vestavěnou skříň snadno zabudujete přímo pod schody. Pokud má vaše předsíň nepravidelný tvar, využijete s takovou skříní každý centimetr volného místa. Na ceně vestavěné skříně navíc ušetříte vynecháním zadního dílu či dna. Protože skříň přímo přiléhá ke stěně, nemusí tyto části mít a zadní stěna místnosti lépe dýchá.

I předsíň nebo chodba se může stát plnohodnotnou místností vašeho domu. Nemusí sloužit jen jako skladiště, protože úložné prostory v těchto místnostech dnes vyřešíte snadno a prakticky. S vestavěnou skříní proměníte chodbu a předsíň ve funkční místnosti vašeho domu. Decentní vestavěná skříň váš prostor nezahltí: umožní vaší předsíni nebo chodbě dýchat.